Zapowiadane podpisanie umowy, pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a zwycięzcą przetargu na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu, nie doszło do skutku. Wszystko przez kolejne odwołanie od przetargu, które do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło 7 listopada, czyli w przeddzień podpisania umowy
Skarżącą stroną okazał się wykonawca instalacji teletechnicznych w Radomskim Centrum Rehabilitacji, które buduje… firma Erekta, czyli jedna z firm będących w konsorcjum, które wygrało przetarg na dokończenie RCS-u.
Jak tłumaczy Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, skarżąca firma nie uczestniczyła w przetargu a jedynie wysłała jedno pytanie na samym początku procedury przetargowej. Nie zmienia to faktu, że sytuacja się skomplikowała i podpisanie umowy trzeba było odłożyć na później.
Odtwarzacz plików dźwiękowychJak dodaje Janduła, odwołująca się firma w swoim piśmie do KIO nie podaje żadnych racjonalnych argumentów.
Odtwarzacz plików dźwiękowychMOSiR zdaniem prezesa spółki skorzysta teraz z możliwości złożenia do Izby wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy.
Odtwarzacz plików dźwiękowychJanduła jednak nie wie, kiedy KIO może wydać decyzję co do ewentualnego uchylenia zakazu zawarcia umowy.
Odtwarzacz plików dźwiękowychWedług Katarzyny Prowadzisz, rzecznika prasowego Krajowej Izby Odwoławczej, zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych Izba rozpoznaje odwołanie w terminie 15 dni od dnia doręczenia Prezesowi Izby. Z kolei wniosek o uchylenie zawarcia umowy Izba rozstrzyga na posiedzeniu niejawnym nie później niż 5 dni od jego złożenia.