full screen background image

Ogromna strata ”Wojskowych” – Butryn odchodzi z CzarnychPo sezonie 2019/2020 z drużyną Cerradu Enei Czarnych Radom żegna się atakujący Karol Butryn. 26-letni siatkarz w barwach drużyny Wojskowych rozegrał 23 mecze, będąc najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu w rozgrywkach PlusLigi.

Po roku gry w drużynie trenera Roberta Prygla, z klubem żegna się Karol Butryn. 26-letni atakujący do zespołu Wojskowych dołączył po czterech latach gry w innym zespole z PlusLigi, GKS-ie Katowice.

Karol Butryn w barwach Czarnych zanotował imponujący sezon. Siatkarz był nie tylko najlepszym atakującym zespołu, ale w w rankingu „najlepiej atakujących” całej PlusLigi, z dorobkiem 365 punktów, uplasował się na 2. miejscu. Z kolei fani Wojskowych, w posezonowym głosowaniu, docenili atakującego, wybierając go najbardziej wartościowym zawodnikiem drużyny.

26-latek rozegrał w Czarnych 23 mecze. Zdobył 5. statuetek MVP i 430 punktów. Kibice Cerrad Enea Czarnych Radom na pewno zapamiętają niezwykły pojedynek w Suwałki Arena, gdzie Karol Butryn zdobył aż 34 punkty w całym pojedynku, który Wojskowi wygrali 3:1.

Foto: wksczarni.pl

Komentarze