OIOM szpitala tymczasowego jest już gotowyZakończyła się adaptacja OIOM-u w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Oddział Intensywnej Opieki Medycznej został utworzony na potrzeby szpitala tymczasowego w Radomiu. To tam będą hospitalizowani covidowi pacjenci wymagający podłączenia do respiratorów

OIOM szpitala tymczasowego jest już gotowy. Został oddany do użytku 30 kwietnia, zgodnie z ostatecznym terminem zakończenia modernizacji oddziału. Jego organizacją w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zajął się Totalizator Sportowy. Zadaniem spółki Skarbu Państwa była adaptacja pomieszczeń w miejskiej lecznicy na potrzeby covidowych pacjentów wymagających podłączenia do respiratorów – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Totalizatora Sportowego.

Na OIOM-ie szpitala tymczasowego zorganizowano 20 łóżek respiratorowych. Po wizytacji Narodowego Funduszu Zdrowia we wtorek mają trafić na oddział pierwsi pacjenci. Jak zapewnia dr Wojciech Dworzański, koordynator szpitala tymczasowego w Radomiu, zakażanym zostanie zapewniona opieka medyczna na na najwyższym poziomie.

Zarząd szpitala tymczasowego zabezpieczył OIOM w pełną obsadę lekarską i pielęgniarską do końca maja.

Komentarze