OIOM zostanie po zakończeniu pandemiiPandemia się zakończy, a OIOM szpitala tymczasowego pozostanie. Chodzi o oddany właśnie do użytku w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział Wzmożonego Nadzoru. Ten wyposażony m.in. w 20 respiratorów ma działać również po likwidacji szpitala tymczasowego

Oddział Wzmożonego Nadzoru po likwidacji szpitala tymczasowego będzie służył mieszkańcom – poinformował Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Chodzi o 615 mkw. generalnie wyremontowanej powierzchni w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym z 20 łóżkami respiratorowymi. Nowy OIOM wraz z wyposażeniem ma wesprzeć miejską lecznicę również po zakończeniu epidemii.

Oddział Wzmożonego Nadzoru szpitala tymczasowego w Radomiu został kompletnie wyposażony. Poza 20 respiratorami znalazły się w nim m.in. aparaty echokardiograficzne czy defibrylatory, a sale dla zakażonych są monitorowane. Adaptacją pomieszczeń pod nowy OIOM zajął się Totalizator Sportowy, organizator szpitala tymczasowego w naszym mieście. – To kilkunastomilionowa inwestycja, a nakłady te po zakończeniu epidemii pozostaną w Radomiu – zapewnia dyrektor spółki Skarbu Państwa Dominik Nowacki.

Część sprzętu dla szpitala tymczasowego przekazała Agencja Rezerw Materiałowych, a resztę zakupił Totalizator Sportowy.

Komentarze