full screen background image

OKOna.pl – platforma „od uczniów dla uczniów”Sprawny dojazd z domu do szkoły, łatwy dostęp do korepetytorów, wybór ofert pracy czy tworzenie grup zainteresowań – takie możliwości już wkrótce stworzy młodym ludziom platforma OKOna.pl. O stronie internetowej „od uczniów dla uczniów”, która ułatwi życie szkolne opowiadają jedni z jej twórców: Marta Farbiś i Daniel Obłąk, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. 

Dziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu przygotowuje w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” projekt pod hasłem OKOna.pl. To strona internetowa, na której uczeń będzie mógł w jednym miejscu wykonać kilka działań ułatwiających mu życie szkolne.

– Tworzymy platformę internetową oraz aplikację mobilną, która jest od uczniów dla uczniów. Skupiamy się na tym, aby ułatwić życie uczniom w problemach codziennych. Poprzez naszą platformę chcemy usprawnić dojazd uczniów do szkoły, ułatwić dostęp do korepetytorów. Chcemy również uruchomić bibliotekę e-booków i udostępnić tam opracowania. Ponadto platforma będzie zawierała oferty pracy także sezonowej, dzięki naszemu zawarciu z firmami porozumień. Chcemy stworzyć również taką funkcję, która będzie miała za zadanie zrzeszać młodych ludzi w obrębie różnych grup zainteresowań – opisuje Daniel Obłąk.

Daniel Obłąk, Marta Farbiś

W OkoNa.pl  uczniowie będą mogli znaleźć m.in:
S-Drive – najlepszą opcję dla osób dojeżdżających do szkoły z najdalszych zakątków miasta czy też wsi, będącą współpracą między kierowcami, a osobami chodzącymi to te samej szkoły lub szkół znajdujących się po drodze;
Oferty pracy – zakładkę, która pomoże uczniom znaleźć dodatkową pracę na popołudnia, weekendy lub w wakacje;
Korepetycje – funkcję pozwalającą na kontakt osób chcących pomóc tym, którzy potrzebują pomocy z danego przedmiotu.

– Tworzymy 10-osobową drużynę i każdy jest odpowiedzialny za coś innego. Wśród nas są programiści, osoby zajmujące się Facebookiem, stroną graficzną platformy. Uruchomienie platformy nastąpi 29 marca i niezależnie od wyników olimpiady chcemy, by funkcjonowała ona dalej. Mamy do tego ambicje i nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Mamy również nadzieję, że uczniowie zauważą potencjał naszej platformy i będą z niej korzystać. Platforma dedykowana jest uczniom naszej szkoły, ale mamy plany, by rozszerzyć jej zakres na miasto, a nawet województwo czy Polskę – mówi Marta Farbiś.

Platforma OKOna.pl zostanie uruchomiona 29 marca 2019 r.

W ramach olimpiada „Zwolnieni z teorii” uczniowie w całym kraju realizują projekty i przez praktykę uczą się zarządzania nimi, współpracy oraz motywowania. Na koniec zdobywają honorowane na całym świecie certyfikaty z zarządzania Project Management Institute. Najlepsze projekty otrzymują dodatkowo nominację do „Złotych Wilków” – nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

 

Komentarze