Okres sparingów w pełni

Drużyny z regionu radomskiego intensywnie przygotowują się do sezonu. Wczoraj odbyło się kilka z nich.

W pojedynku czwartoligowców lepsza okazała się Broń Radom pokonując Ceramikę Opoczno 4:0.

Ceramika Opoczno – Broń Radom 0:4 (0:3)
Bramki: Przemysław Wicik 14, samobójcza 38, Marcin Grunt 42, Przemysław Nogaj 55.
Broń, 1 połowa: Kula – Kupiec, Grunt, Wicik, Leśniewski, Imiela, Nowosielski, Putin, Oziewicz, Czarnecki, Obłuski.
Broń, 2 połowa: Młodziński (75 Bochniewski) – Sala, Grunt (62 Kencel), Kupiec (62 Dulias), Dobosz, Jedynak, Imiela (57 Nobis), Więcek, Nogaj, Putin (57 Węglicki), Czarnecki (70 Obłuski).
W kolejnym pojedynku czwartoligowców górą okazali się piłkarze Oskara Przysucha, wygrywając z LKS Promna 4:0.

Oskar Przysucha – LKS Promna 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Krystian Kos 4, 2:0 Przemysław Śliwiński 9, 3:0 Tomasz Bartosiak 56, 4:0 Tomasz Zagórski 58.
Oskar, 1 połowa: Wieczorek – Molga, Moskwa, Zieliński, M. Gil – Kos (25 Bartosiak), Najdzik, Czarnota, Zagórski, P. Gil – Śliwiński. Oskar, 2 połowa: Wnukowski – Molga, Moskwa, Zieliński (75 Prażmowski), Zagórski – Bartosiak, Najdzik, Czarnota, Sapieja, M. Gil (75’ Kapusta) – Śliwiński (75’ Skalski).
Oskar 2 połowa: Wnukowski – Molga, Moskwa, Zieliński (75′ Prażmowski), Zagórski – Bartosiak, Najdzik, Czarnota, Sapieja, M.Gil (75′ Kapusta) – Śliwiński (75′ Skalski)
Promna: Domański – Piskorz, Dąbrowski, Jaśkiewicz, Wieczorek – Stencelewicz, Majewski, Oparcik, Nowocień – Lesisz, Orłowski oraz Wójcik, Trzaska, Kulej, Machalski, Sobolewski.

W zespole Oskara zagrali wszyscy świeżo pozyskani piłkarze. W sumie przysuska drużyna pozyskała, aż ośmiu zawodników. W 16. minucie spotkania Paweł Wieczorek obronił rzut karny wykonywany przez Kamila Oparcika.
Spadkowicz z IV ligi Proch Pionki zremisował ze Stalą Poniatowa z lubelskiej okręgówki 2:2.
Proch Pionki – Stal Poniatowa 2:2 (1:1)
Bramki dla Prochu: testowany zawodnik z Republiki Południowej Afryki, Jaroszek z rzutu karnego.

W pojedynków A – klasowiczów Zorza Kowala zremisowała z Powałą Taczów 5:5.

Zorza Kowala – Powałą Taczów 5:5
Bramki: Boruciński 3, Mikołajczyk, testowany – dla Zorzy
W ostatnim spotkaniu grający w lidze okręgówce Legion Głowaczów pokonał A – klasowicza GKS Królewskich Jedlnia 4:1.