full screen background image

Opaski ratujące życie senioromMonitorują funkcje życiowe i zapewniają całodobową opiekę medyczną – to nowoczesne opaski na rękę dla radomskich seniorów. Mieszkańcy Radomia powyżej 65 roku życia mogą ubiegać się w Urzędzie Miejskim o otrzymanie opaski z systemem teleopieki. Radomski magistrat ma do rozdania 100 bezpłatnych urządzeń

100 radomskich seniorów otrzyma bezpłatną opaskę na rękę z systemem teleopieki. To nowoczesne urządzenie medyczne, które na bieżąco analizuje parametry życiowe i w razie konieczności wysyła informację do centrum ratownictwa medycznego. Dzięki opasce osoby wymagające stałej kontroli lekarskiej mogą poczuć się bezpiecznie – mówi Edyta Kocyk, prezes firmy Sidly, która dostarczyła opaski.

Opaski na rękę monitorujące stan zdrowia seniorów to polski produkt i jedyne tego typu urządzenie w Europie. Opaski są wodoodporne i działają samodzielnie. Do ich obsługi nie potrzebny jest telefon komórkowy. Kosz jednej teleopaski to od 500 do 1000 zł w zależności od modelu. Za całodobową teleopiekę senior musi zapłacić 35 zł miesięcznie. Radomski magistrat w ramach pilotażowego programu dedykowanego seniorom nabył 100 pasek, które bezpłatnie wypożyczy osobom starszym oraz zapłaci za teleopiekę – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Radomscy seniorzy mogą już składać wnioski w Urzędzie Miejskim o otrzymanie opaski. W pierwszej kolejności urządzenie dostaną osoby samotne z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stanie zdrowia.

Komentarze