Oscarowe poniedziałki w Kinie KoneseraW marcu i kwietniu kino Helios w Radomiu zaprasza na pokazy specjalne w ramach cyklu „Kino Konesera”. Zostaną zaprezentowane filmy nominowane lub nagrodzone Oscarami. W poniedziałek, 2 marca widzowie obejrzą „Parasite”. Seans o godz. 18:30

Kino Helios rozpocznie cykl obrazem „Parasite”, który zdobył 4 Oscary – w tym za najlepszy film, następnie „Kraina miodu” nominowana do Oscara w dwóch kategoriach m.in. za najlepszy film międzynarodowy, „Boże Ciało” polski kandydat nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy, „Jojo Rabbit” nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany i na koniec miesiąca „Joker”, zdobywca dwóch Oscarów, w tym dla najlepszego aktora Joaquina Phoenixa.

W marcowym repertuarze „Kina Konesera”:

02.03 „Parasite” 

reż. Joon-ho Bong
wyst. Kang-ho Song, Seon-gyun Lee
prod. Korea Południowa 2019, 132 min.

4 Oscary m.in. za najlepszy film

Żywot rodziny pana Ki-taeka nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a przyszłość rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie – nikt tu nie krzyczy w desperacji „Jak żyć?!”. Pewnego dnia otrzymują prezent od losu, który przepełnia ich nadzieją oraz wizją stałego dochodu.

9.03 „Kraina miodu” 

reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
wyst. Hatidze Muratova, Nazife Muratova
prod. Macedonia 2019, 87 min.

2 nominacje do Oscara m.in. za najlepszy film międzynarodowy

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi.

16.03 „Boże Ciało”

reż. Jan Komasa
wyst. Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel
prod. Polska 2019, 115 min.

nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy

Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi.

25.03 „Jojo Rabbit”

reż. Taika Waititi
wyst. Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson
prod. Czechy, Niemcy, Nowa Zelandia, USA 2019, 108 min.

Oscar w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany

Satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens „Niebo na uwięzi”. Gdy niemiecki chłopiec znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka, jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

30.03 „Joker”

reż. Todd Phillips
wyst. Joaquin Phoenix, Robert De Niro
prod. Kanada, USA 2019, 122 min.

2 Oscary m.in. dla najlepszego aktora Joaquina Phoenixa

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka, człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

W kwietniu kolejne „oscarowe poniedziałki”.

Oficjalny zwiastun filmu „Parasite”:

źródło: helios.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE