OSP otrzyma nagrody za pomoc w szczepieniachRusza program #SzczepimySię z OSP. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które udzielą wsparcia w zakresie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne. Najlepsi zakwalifikują się do konkursu, który potrwa do końca października

Transport personelu medycznego do domu pacjenta, przewiezienie pacjenta do punktu szczepień czy uruchomienie nowego. To zakres obowiązków, w które zaangażują się jednostki OSP chcące wziąć udział w programie. Jest on podzielony na 3 części. Pierwszą z nich jest premia na start wynosząca 3 tys. zł dla jednostki, która pomoże wykonać pierwszą dawkę szczepienia. Kolejną jest kwota 20 lub 40 zł w zależności od wieku poniżej lub powyżej 60 lat zaszczepionej osoby. 300 najbardziej aktywnych jednostek weźmie udział w ogólnopolskim konkursie a najlepsza z nich otrzyma milion złotych. Dla reszty z nich również przewidziane są nagrody.

Aby wziąć udział jednostka OSP musi podpisać umowę z co najmniej jednym wybranym punktem szczepień lub Mobilną Jednostką Szczepień. Następnie zgłosić podpisanie umowy do właściwej terytorialnie komendy powiatowej lub miejskiej Państwowej Straży Pożarnej do 5 dni roboczych od dnia jej podpisania. Personel medyczny wykonujący szczepienia we współpracy z OSP powinien umieścić w e-karcie szczepień pacjenta numer SWD jednostki OSP w polu “Informacje dodatkowe”. Umożliwi to Centrum e-Zdrowia obliczenie liczby osób zaszczepionych przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Rankingi będą niebawem dostępne i aktualizowane co tydzień. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w listopadzie.

Fot/Więcej informacji: TUTAJ

Komentarze