Ostatnie dni konsultacji społecznych ws. ruchu na GołębiowieOstatnie dni konsultacji społecznych w sprawie usprawnienia ruchu na Gołębiowie. To tam w okolicy ulicy Zbrowskiego ma zostać przebudowany układ drogowy po to, by odkorkować wyloty z osiedli. Konsultacje społeczne zakończą się w czwartek

To już ostatni dzwonek, by wypowiedzieć się w sprawie układu drogowego przy ul. Zbrowskiego. W tym rejonie mają powstać alternatywne połączenie usprawniające ruch w rejonie osiedli Gołębiów I i Gołębiów II. Miasto przygotowało 4 koncepcje przebudowy i do czwartku czeka na opinie i uwagi mieszkańców. Proponowane rozwiązania to: budowa nowego połączenia z ulicą Żółkiewskiego w rejonie ulicy Chodowicza umożliwiającego skręty w prawo, przedłużenie ulicy Rapackiego od Chodowicza do Zbrowskiego, przedłużenie ulicy Orląt Lwowskich do osiedla Symfonia w pobliżu kościoła oraz budowa połączenia ulicy Andersa z Gołębiowską w pobliżu trasy N-S – mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński, odpowiedzialny m.in. za inwestycje.

Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy układy drogowego w rejonie ulicy Zbrowskiego prowadzone są przede wszystkim online. Uwagi i opinie można zgłaszać w formie elektronicznej poprzez nadesłanie wypełnionej ankiety na adres: konsultacje@umradom.pl.

Komentarze