Oszukują „na urzędnika”!Uwaga na oszustów metodą „na urzędnika”! Taki przypadek odnotowano na terenie powiatu radomskiego. Starsza osoba, nagabywana telefonicznie przez oszusta straciła 2,5 tysiąca złotych

Ostrzeżenie przed oszustami wydał Starosta Radomski, po tym jak na terenie Powiatu Radomskiego odnotowano przypadek oszustwa metodą
„na urzędnika”. Nieznany sprawca przedstawił się jako pracownik samorządowy i przez telefon informował starsze osoby, że należy im się zwrot źle naliczonego podatku. Nagabywana osoba, chcąc odzyskać rzekomo źle naliczony podatek, powinna wpłacić określoną kwotę. Pierwsza ofiara oszusta zapłaciła w ten sposób 2,5 tysiąca złotych. To nie są nasi urzędnicy – ostrzega Waldemar Trelka Starosta Powiatu Radomskiego.

Przebiegłość oszustów nie zna granic. Dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń – mówi podinspektor Katarzyna Kucharska, rzecznik mazowieckiej policji.

Przestępcy często podszywają się również za banki i firmy kurierskie. O wszystkich podejrzanych sytuacjach najlepiej natychmiast poinformować policję.

KomentarzeCLOSE
CLOSE