Pacjenci onkourologiczni znajdą pomoc w RCO



Pierwszy w Radomiu zabieg laparoskopowego usunięcia pęcherza moczowego oraz prostaty wykonali lekarze z Radomskiego Centrum Onkologii. Lecznica rozpoczęła współpracę ze specjalistami urologami ze szpitala Mazovia w Warszawie. Dzięki temu szpital wprowadził nowatorskie metody leczenia schorzeń onkourologicznych – chodzi o operacje laparoskopowe

Od połowy lipca na Wacynie wykonywane są zabiegi onkourologiczne pacjentów z rakiem pęcherza, prostaty, nerki i moczowodu. Współpraca onkologów, radioterapeutów urologów i chirurgów zwiększa szanse chorych na kompleksowe leczenie nowotworów – mówi profesor Zoran Stojcev, dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologii. Współpraca jest realizowana w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kilka dni temu lekarze wykonali pierwszy w Radomiu zabieg laparoskopowego usunięcia pęcherza moczowego oraz prostaty. Pacjent czuje się dobrze – to pokazuje, że operacje laparoskopowe w onkourologii są znacznie bardziej korzystne pod względem czasu rekonwalescencji w porównaniu do klasycznych operacji chirurgicznych. Już 2 dni po takim zabiegu pacjent może samodzielnie wstawać.

W Polsce takie zabiegi są przeprowadzane tylko w 4 ośrodkach – we Wrocławiu, Krakowie Szczecinie i Warszawie, a od teraz także w Radomiu. Rozpoczęcie zabiegów onkourologicznych rozszerzyło wachlarz metod leczenia w Radomskim Centrum Onkologii – mówi profesor Igal Mor, dyrektor szpitala Mazowia

Szpital na Wacynie jest kompleksowym szpitalem onkologicznym, posiada 150 łóżek. Dla pacjentów potrzebujących leczenia w zakresie onkologii urologicznej otwarto poradnię, której konsultują specjaliści z Warszawy. Szpital Mazovia w 2017 roku jako pierwszy w Polsce rozpoczął operacje urologiczne z udziałem robota Da Vinci. Zabiegi są wykonywane w Warszawie i nie są na razie refundowane przez NFZ. Szczegółowe informacje na temat konsultacji lekarskich z Radomskim Centrum Onkologii – tel.: 48 377 90 20.

Komentarze