full screen background image

Pasja, Inspiracja, Motywacja – IV konferencjaPrzed nami IV edycja konferencji Pasja, Inspiracja, Motywacja organizowanej przez radomski oddział American Corner.
Żyjemy w czasach gdzie kultura i różne inicjatywy przenoszą się do sieci.
Tak też odbędzie się ta edycja konferencji.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Radom 87,7.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI:

Zgłoszenia indywidualne:

Czekamy na Wasze e-mailowe zgłoszenia do czwartku (28.05) do godziny 14:00. Rejestracji należy dokonać wysyłając wiadomość pod adres: library.acradom@gmail.com
W temacie wpisujemy wybrany dzień konferencji, a w treści podajemy swoje imię, nazwisko oraz tel. kontaktowy. W odpowiedzi, na kilkanaście godzin przed sesją, na którą się zapisaliście, dostaniecie od nas link do wejścia do pokoju zoom.

Zgłoszenia grupowe:

Przyjmujemy zgłoszenia grupowe od placówek edukacyjnych (max. 20 os. – 1 zgłoszenie). Prosimy o rejestrację opiekuna grupy. Rejestracja j.w. plus dopisek w treści maila na temat reprezentowanej szkoły, ilości i wieku uczniów. Dalsze wskazówki prześlemy w odpowiedzi na rejestrację.

Organizator: American Corner Radom
Partnerzy: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie, Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”
Patronat medialny: Radio Radom
Finansowanie: Wydarzenie finansowane ze środków Ambasady USA w Warszawie.

1. Myśl przewodnia:

Topic: Crisis – this too, shall, pass
Temat: Kryzys – to też minie.

To trudny i dziwny czas. Niektórzy znoszą pandemię bez większych problemów, potrafią się szybko zaadoptować, inni ledwo sobie radzą. Chcemy dotknąć tematu szeroko pojętego kryzysu i dodać ludziom nieco otuchy, wiary w siebie. Chcemy ich zainspirować do działania i zachęcić do pracy nad sobą. Chcemy pokazać, że wszystko jest lekcją i nawet z największego kryzysu (globalnego, rodzinnego, osobistego) można wyciągnąć coś dobrego. Osobiście głęboko w to wierzę.

Prelegenci dobrani są tak żeby z jednej strony mówić warsztatowo i metodycznie o umiejętnościach miękkich i kluczowych w tej chwili kompetencjach, z drugiej – żeby podzielić się swoimi inspirującymi stories i talentami z uczestnikami naszej konferencji mówiąc po prostu z poziomu serca. Nie mam wątpliwości, że wszystko ma dużą moc:) Poszczególne sesje są zbudowane tak by w każdym było jedno i drugie.

2. Grupa docelowa:

czwartek, piątek – głównie młodzież lat 16 – 20, edukatorzy + zainteresowane osoby „z ulicy”.
sobota – wszyscy chętni

Czwartek j.angielski, piątek j. polski, sobota j. ang.

3. Harmonogram i formuła:

Czwartek – 28 maja/Thursday
Sesja nr I – j. ANG/English

16:00 – official opening / oficjalne otwarcie
16:10 – 16:20 – Elizabeth Blumenthal (U.S.Embassy) – keynote speaker
16:25 – 16:40 – Magda Zawadzka (English language teacher and translator, coach) – The Art of Learning – Sztuka uczenia (się)
16:45 – 17:00 – Joanna Pottle (Fulbright scholar, visual artist) – SolDARność: The art of solidarity – Sztuka solidarności
17:05 – 17:30 – Dorota Cebartowska & Iwona Polkowska (John Maxwell Team): YOU decide. Don’t let your mind limit or define you. Ty decydujesz. Nie pozwól by Twoj umysł Cię ograniczał i definiował.
17:30 – 18:00 – Q&A discussion with panelists Pytania i odpowiedzi. Dyskusja z prelegentami.

Piątek – 29 maja/Friday

Sesja nr II – J.Polski

16:00 – oficjalne rozpoczęcie
16:10 – 16:25 – Aleksandra Wiederek – Barańska (Mówi o sobie „ultramaratonka’ bo bierze udział wyścigu, w którym nie widać linii mety) – Proste marzenia są najpiękniejsze.
16:30 – 16:45 – Jakub Matyjaśkiewicz (kaskader filmowy, trener oddechu, trener personalny ) – Moja historia – jak uwierzyć w siebie.
16:50 – 17:05 – Aneta Kalbarczyk (ENEBA, trener, szkoleniowiec, coach) – Dobre wystąpienia publiczne online.
17:10 – 17:25 – Krzysztof Łyżwiński (ENEBA, trener, coach, absolwent IVLP) – Samoświadomość Lidera jako podstawa przywództwa w czasie kryzysu.

Sobota – 30 maja/ Saturday

Sesja nr III – ENGLISH

17:00 – official opening – oficjalne otwarcie
17:10 – 17:30 – Vanessa DeWig (American anthropologist, English language teacher) Crisis in the Family. Adapt and Accept your Family Model. Kryzys w rodzinie. Adaptacja i akceptacja modelu rodziny.
17:35 – 18:20 – Pamela Howland (American pianist and researcher, Fulbright scholar) Music, the soundtrack of our lives! Muzuka – ścieżka dźwiękowa naszego życia. Preentacja i mini koncert.
* presentation and mini concert

4. Platforma:

Wydarzenie odbędzie się na platformie ZOOM.

 

Gośćmi w Radiu Radom byli:

współorganizatorka konferencji Karolina Adamczyk oraz Jakub Matyjaśkiewicz Siła Oddechu

Aleksandra Wiederek-Barańska i Karolina Adamczyk American Corner

Komentarze