full screen background image
Search

Pasje i marzenia – wernisaż

->

Gratka dla radomian spragnionych kontaktu ze sztuką i poszukujących pozytywnych źródeł inspiracji. Dziś popołudniu odbędzie się wernisaż pod hasłem „Pasje i marzenia 11”, na którym zostaną zaprezentowane prace artystów-amatorów działających pod skrzydłami Amfiteatru. Gospodarzem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.

To już 11 wystawa sekcji i rysunku i malarstwa „Rozmowy pędzlem malowane” prowadzona pod kierunkiem Elżbiety Raczkowskiej, działająca w „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Amfiteatr”. – Do sekcji należą głównie dorośli, ale w różnym wieku. Są to osoby zarówno aktywne zawodowo jak i będące na emeryturze. Cała grupę łączy jedna pasja- malowanie. Wystawa jest podsumowaniem rocznej pracy i naprawdę warto znaleźć chwilę, by znaleźć się na wernisażu lub wstąpić później, ponieważ wystawa będzie czynna do końca wakacji. Pracę są różnorodne pod względem podjęcia tematu jak i techniki. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie – zachęciła Alicja Gryz-Wasil z radomskiego „Amfiteatru”.

W wystawie wezmą udział: Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński, Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Maria Dańska, Dorota Dąbrowska, Monika Gieratowska, Teodora Górska. Następnie Anna Grabiec, Beata Holewińska, Danuta Iwańska, Bożena Leśniewska,Tadeusz Małaczek, Anna Michalczyk, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Paulina Romanowska, Elżbieta Sekulska. Ponadto Barbara Skonieczna, Elżbieta Stępień. Teresa Sznyrowska, Iwona Warchoł, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko oraz Ida Woźniak.

Wernisaż zbiorowej wystawy osób dorosłych „Pasje i marzenia 11” odbędzie się w środę, 4 lipca o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12.

Wstęp wolny.

Komentarze