Pewne zwycięstwo Enea Zastalu w Radomiu

W meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na własnym parkiecie 70:93 z liderem tabeli – Enea Zastalem Zielona Góra.

Gospodarze w pierwszych minutach zaskoczyli mistrzów Polski – po trójce Dayona Griffina prowadzili nawet 10:2. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu tego samego gracza ich przewaga wzrosła do 10 punktów. HydroTruck długo potrafił utrzymywać taką różnicę, mimo starań Łukasza Koszarka i Iffe Lundberga. Po 10 minutach było 24:17.

Od początku drugiej kwarty Enea Zastal wziął się za odrabianie strat. Udało się to dość szybko, a po trójce Cecila Williamsa drużyna zdobywała już prowadzenie. Zielonogórzanie rozpędzili się w ofensywie i prezentowali coraz mocniejszą obronę. Lepszy był też Geoffrey Groselle, a po trójce Filipa Puta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:37.

Trójki Iffe Lundberga i Cecila Williamsa powiększyły przewagę przyjezdnych aż do 17 punktów na początku trzeciej kwarty. Trafienia Robertsa Stumbrisa lekko zmniejszały tę różnicę, ale nie było wątpliwości, że to ekipa z Zielonej Góry kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 71:54.

W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało. W pewnym momencie prowadzenie gości wzrosło aż do 24 punktów po rzucie Janisa Berzinsa. HydroTruck nie był w stanie w żaden sposób zagrozić rywalom. Obaj trenerzy w końcówce dali minuty młodszym zawodnikom, a Enea Zastal zwyciężył ostatecznie 93:70.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (8 lutego) o godz. 17:35.

HydroTruck Radom – Enea Zastal BC Zielona Góra 70:93 (24:17, 13:30, 17:24, 16:22)

HydroTruck: Griffin 18, Hinds 13, Stumbris 12, Ostojić 8, Zegzuła 7, Wall 3, Lewandowski 3, Zalewski 2, Prahl 2, Domański 2, Tomaszewski, Piechowicz.

Zastal: Williams 22, Groselle 16, Freimanis 16, Lunberg 14, Berzins 9, Koszarek 6, Put 5, Richard 3, Traczyk 2, Simiński, Porada, Klocek.