Pewne zwycięstwo HydroTrucku. Pękła „setka”

W meczu 13. kolejki Suzuki 1 Ligi koszykarze HydroTrucku Radom wygrali u siebie 102:68 z Miasto Szkła Krosno. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to już dwunaste zwycięstwo w tym sezonie.

Miłe, złego początki – tak rozpoczęło się spotkanie w wykonaniu drużyny z Podkarpacia. Goście przy nie najlepszej postawie gospodarzy w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie 12:6 i korzystny dla siebie wynik potrafili utrzymać do końca pierwszej odsłony.

Duża rotacja po stronie gospodarzy przyniosła jednak wymierne efekty w kolejnych minutach. Początek drugiej kwarty HydroTruck wygrał 11:0, a na parkiecie przebywali wówczas rezerwowi. Podopieczni Roberta Witki nie tylko zagrali skuteczniej 40 na 71 z gry w całym meczu, ale popełnili przy tym mniej strat.

Drugą kwartę nasza drużyna wygrała 24:8, po zmianie stron ponownie osiagając wyraźną przewagę. Trzecią odsłonę miejscowi wygrali 36:17 i spokojnie mogli oczekiwać na końcową syrenę. Ostatecznie radomianie triumfowali 102:68.