full screen background image
Search

Piano Day – Kuba Płużek w „Łaźni”

->

Z okazji zbliżającego się święta fortepianu RKŚTiG „Łaźnia” zaprasza miłośników dobrej muzyki na solowy koncert Kuby Płużka. To jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych polskich instrumentalistów, któremu nie tylko jazz w duszy gra. Recital w ramach trasy koncertowej pianisty odbędzie się w Radomiu w najbliższy piątek. 

– To koncert wyjątkowy. Po raz pierwszy w „Łaźni” celebrować będziemy Piano Day – święto o charakterze między narodowym, którego celem jest promocja fortepianu i artystów na nim grających. Święto narodziło się w środowisku niemieckich twórców pianistyki i wyznaczono je na 88 dzień roku, czyli tyle ile klawiszy ma fortepian. Święto w tym roku będziemy obchodzić także i w Radomiu poprzez koncert Kuby Płużka. Artysta wystąpi z solowym recitalem fortepianowym – mówi Marcin Rusek z RKŚTiG „Łaźnia”.

– Przez 5 dni Kupa Płużek wystąpi w 5 miastach w ramach trasy koncertowej pod patronatem Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul. Zachęcam do przekonana się, jakie kierunki zainteresowań ma ten artysta. To pianista młodego pokolenia uznawany za muzyka jazzowego, ale bliskie są mu także klasyka twórczości fortepianowej oraz hip-hop, a także poszukiwania nowych brzmień. Repertuar będzie mieszany i różnorodny – zapewnia Marcin Rusek z Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

Kuba Płużek to pianista urodzony w 1988 roku w Krakowie. Jest jednym z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę.

Koncert Kuba Płużek Solo odbędzie się 29 marca br., godz. 18.00 w „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie „Łaźni”.

Patronat koncertu: Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul

Komentarze