full screen background image

Pielgrzymka z obostrzeniamiObędzie się po raz 42, ale na innych zasadach – Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy w tym roku 6 sierpnia. Standardowo potrwa 8 dni, ale pątników będzie ok. 400, a nie jak do tej pory 7-8 tysięcy

Zamiast 7 tysięcy pielgrzymów 400 pątników – mowa o Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej, która odbędzie się w tym roku na zmienionych zasadach. To w związku z epidemią koronawirusa i wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pielgrzymi zmierzający do Częstochowy będą w tym roku obozować na obrzeżach miejscowości głównie w namiotach, a każdy pątnik będzie miał codziennie mierzoną temperaturę – mówi ksiądz Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę organizowana jest od 42 lat. Tegoroczna wyprawa do Częstochowy rozpocznie się 6 sierpnia i zakończy się 13 sierpnia. Wierni, którzy wezmą udział w pielgrzymce na Jasną Górę będą stanowili siedmio-grupową reprezentację naszego regionu.

Poza tradycyjną, pieszą wyprawą do Częstochowy odbędzie się w tym roku także pielgrzymka duchowa i pielgrzymowa sztafeta.

Komentarze