full screen background image

Pierwsi radomianie z 2020 rokuChłopczyk w szpitalu miejskim i dziewczynka w lecznicy na Józefowie – to pierwsi urodzeni w Nowym Roku radomianie. Noworodki i ich mamy czują się dobrze. Dziewczynka mierzy 55 centymetrów i ważny ponad 3 i pół kilograma. Chłopczyk ma 57 centymetrów, a jego masa ciała to 4 kilogramy

Chłopczyk – Mateusz przyszedł na świat 1 stycznia o godzinie 1:40 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Jest zdrowy tak samo jak jego mama, pani Elżbieta Kołodziejczyk.

Dla Elżbiety i Pawła Kołodziejczyków to już czwarte dziecko.

Jak podkreśla Mieczysław Szatanek, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego – noworodek przyszedł na świat bez komplikacji dzięki dobrej opiece personelu medycznego.

Państwo Kołodziejczykowie otrzymali czek „Dla pierwszego mieszkańca Radomia urodzonego w 2020 roku” w wysokości tysiąca złotych oraz upominki. Prezenty wręczył prezydent Radosław Witkowski.

Pierwsza urodzona w 2020 roku radomianka przyszła na świat w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym 1 stycznia o godz. 9:15.

Komentarze