Pierwsza porażka HydroTrucku

W meczu 10. kolejki Suzuki 1 Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 96:98 z GKS-em Tychy. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to pierwsza porażka w sezonie.

Kolejny świetny mecz Kaheema Ransoma nie ustrzegł HydroTrucku od porażki z GKS. Spośród wszystkich klubów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn oba zespoły najdłużej pozostawały bez porażki. Pierwsi punkty stracili tyszanie, którzy przegrali dwa poprzedzające starcie z HydroTruckiem mecze.

Radomianie zanotowali serię 9 wygranych, w części spotkań odrabiając straty w końcówce. Scenariusz był bliski powtórzenia w Tychach, gdzie podopieczni Roberta Witki na sześć minut przed końcem przegrywali już różnicą 19 punktów, a mimo to zdołali doprowadzić do remisu!

Od wyniku 70:89 kolejny fragment spotkania przyjezdni wygrali 26:7. Oprócz aktywnego, rozgrywającego kolejne bardzo dobre zawody Kaheema Ransoma (37 pkt, 5 zbiórek, 8 asyst i 11 wymuszonych fauli), skuteczni byli Damian Jeszke i Filip Zegzuła. Do remisu 94:94 dwoma celnymi rzutami wolnymi doprowadził Ransom. W odpowiedzi trafił spod kosza Patryk Kędel.

Po przerwie na życzenie sztabu trenerskiego do remisu na 4 sekundy przed końcem doprowadził Jeszke, który wykorzystał podanie Ransoma. GKS nie mógł skorzystać już z przerwy na żądanie, ale przeprowadził akcję, która finalnie zapewniła wygraną. Piłkę przeprowadził Maciej Koperski i przy rzucie za trzy punkty niemal równo z końcową syreną został sfaulowany przez obrońcę rywali. 23-letni zawodnik zamienił na punkty dwa z trzech rzutów wolnych i tym samym przypieczętował wygraną miejscowych.

Z double-double zawody ukończył Patryk Kędel (17 pkt i 12 zbiórek, w tym 9 na atakowanej tablicy). Gospodarze spotkanie kończyli bez Piotra Wielocha – 15 pkt i 6 asyst, który z powodu nadmiernej liczby przewinień musiał opuścić boisko w końcówce spotkania.