Pierwsza sesja Rady Miejskiej on-lineRadomscy Radni dyskutują on-line. Dziś odbywa się pierwsza po dwóch miesiącach przerwy sesja Rady Miejskiej. Po raz pierwszy prowadzona jest w trybie wideokonferencji. Jednym z punktów obrad jest projekt nowych opłat za śmieci i znaczące podwyżki za odpady niesegregowane

Magistrat proponuje wzrost cen o 2 dwa złote miesięcznie. Taka stawka miałaby obowiązywać od 1 lipca i dotyczyć odbioru odpadów segregowanych tylko w zabudowie jednorodzinnej. To pozwoliłoby pokryć koszty worków za śmieci – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Znacząco wzrosnąć miałyby ceny za odpady niesegregowane. Miasto chce je zróżnicować w zależności od liczby mieszkańców i rodzaju zabudowy. Dla przykładu – jednoosobowe gospodarstwo w zabudowie jednorodzinnej zapłaci 33 złote miesięcznie. Teraz ta opłata wynosi 24 zł.

Największe podwyżki mieliby odczuć ci, którzy mieszkają w zabudowie jednorodzinnej powyżej 70 metrów, prowadzą gospodarstwa wieloosobowe i nie segregują odpadów. Opłaty wzrosłyby w takim przypadku z 50 do 111 złotych. Mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej zapłaciliby 90 złotych, chyba, że ktoś sam prowadzi gospodarstwo. Wtedy opłata wyniosłaby 45 złotych. Czy nowe stawki zostaną przyjęte – jeszcze nie wiadomo. Decyzja jest w rękach radnych.

W ubiegłym roku radni miejscy trzykrotnie zajmowali się opłatami za odbiór śmieci. Ostatni projekt zakładał podwyżkę w wysokości 77 % na osobę.

Komentarze