full screen background image

Pierwsze takie spotkanie w RadomiuSpołeczna odpowiedzialność biznesu oraz wypracowanie modelu współpracy pomiędzy trzema sektorami – organizacjami pozarządowymi, samorządem i przedsiębiorcami, to tematy omawiane na spotkaniu CSR meetUP, które odbyło się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia

W spotkaniu CSR meetUP wzięło udział ponad sześćdziesiąt osób reprezentujących wszystkie trzy sektory. Jak zaznaczają organizatorzy, to dużo zważając na fakt, że było to pierwsze tego typu spotkanie. – Myślę, że uczestnicy są zadowoleni – mówi Mateusz Kiełczyński ze Stowarzyszenia Droga Mleczna, które zorganizowało wydarzenie.

Jak stwierdził Mirosław Ziętkowski, trener biznesu i przedsiębiorca, który był jednym z gości spotkania, tego typu wydarzenia tylko pomagają w relacjach NGOsy – biznes. Bo zanim dojdzie do realnej współpracy obie strony muszą się poznać. A jak zaznaczył Ziętkowski biznes chce działać z trzecim sektorem i chętnie z nim współpracuje.

Łukasz Białczak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej zwrócił uwagę, że spotkania takie jak radomski CSR meetUP budują platformę, na której może wzrosnąć zaufanie strony biznesowej do organizacji pozarządowych.

Spotkanie CSR meetUP było współfinansowane przez Gminę Miasta Radomia.

 

Komentarze