full screen background image

Pierwsze wnioski 500+ RadomPonad 1000 wniosków o świadczenie 500 plus i ponad 550 wniosków o Dobry start, czyli 300 plus wpłynęło od 1 lipca do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu

– Do końca lipca wnioski można składać tylko drogą elektroniczną – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

– Rodzice, którzy mają już przyznane świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko do 30 września 2019 roku, składają od 1 lipca br. jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają „500+”), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września) – tłumaczy Justyna Piątek, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Od tego roku świadczenie wychowawcze 500 plus przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Zmiany dotyczą również rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz dzieci nowo narodzonych. Ta zmiana dotyczy dzieci urodzonych po 30 czerwca tego roku.

Przypomnijmy, nowy okres świadczeniowy potrwa od 1 lipca 2019 roku do 31 maja 2021 roku. Oznacza to, że rodzice nie będą musieli ponownie składać wniosków w przyszłym roku.

Komentarze