full screen background image

„Pierwszy raz w kinie”Kino Helios w Radomiu zaprasza w niedzielę, 29 września o godzinie 10:30 na seans „Pierwszy raz w kinie”. Najmłodsi kinomani obejrzą zestaw bajek „Pamiętnik Florki, część IV”.

„Pamiętnik Florki” to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności, czy i do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół.

Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak. Serial ma cenne walory edukacyjne, które prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób. Pokazywany jest w ramach cyklu „Bajki z Polski”, do którego należą także inne wartościowe, rodzime seriale, takie jak „Przytul mnie” czy „Żubr Pompik”.

Seans filmowy „Pierwszy raz w kinie” skierowany jest do najmłodszych widzów, którzy wybiorą się z rodzicami do kina po raz pierwszy. Wyjątkowy dobór bajek i specjalne warunki  (światła na sali kinowej lekko przygaszone i ściszony dźwięk) zapewnią młodym, przyszłym kinomanom komfortowy początek wielkiej przygody ze światem kina. Każdy uczestnik seansu otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz okolicznościowy balonik. Na seanse z cyklu „Pierwszy raz w kinie” bilet kupuje tylko opiekun. Dzieci są  wyjątkowymi gośćmi i wchodzą na film bezpłatnie.

Dodatkowo w holu kina atrakcje przygotują animatorki z klubu edukacyjno-artystycznego „Trampolinek”, m.in. namioty z kolorowymi kulkami, tunele, malowanie buziek, kolorowe, balonowe zoo oraz zabawy z chustą Klanza.

źródło: helios.pl

Komentarze