PIK wdraża e-bibliotekiPowiatowy Instytut Kultury wprowadza e-biblioteki. Oznacza to, że czytelnicy z powiatu radomskiego zyskają dostęp do bezpłatnych ebooków i audiobooków. Kody do ich bazy mają zostać aktywowane w wersji testowej już we wrześniu.

W powiecie radomskim będą e-biblioteki.  Swoją działalność mają rozpocząć jesienią funkcjonując w 20 filiach. Rozszerzenie oferty czytelniczej o darmowe ebooki i audiobooki w 13 powiatowych bibliotekach wdraża Powiatowy Instytut Kultury – mówi dyrektor placówki Renata Metzger.

Powiatowy Instytut Kultury działa od początku roku w Iłży. PIK przejął zadania biblioteki powiatowej będąc jednocześnie mobilnym domem kultury – tłumaczy Metzger. Do zadań placówki należy wspieranie organizacji pozarządowych, przeprowadzanie wydarzeń kulturalnych i promocja naszego regionu.

Finansowanie PIK-u opiera się na środkach, które były dotychczas przekazywane Miastu Radom z budżetu powiatu. To około 160 tys. zł rocznie. Dodatkowym źródłem dochodów placówki ma być wynajem pomieszczeń w jego iłżeckiej siedzibie.

Komentarze