Pilica Białobrzegi liderem

Pilica Białobrzegi wygrała z beniaminkiem IV ligi Naprzód Skórzec 3:0.

Innego wariantu, niż zwycięstwo Pilicy w tym meczu nie brano pod uwagę. Już po kwadransie gry było niemal pewne, że podopieczni Macieja Śliwowskiego odniosą zwycięstwo.

Prowadzenie gospodarzom w 9. minucie mecz dał, Hubert Śliwiński, który wymanewrował dwóch obrońców gości i oddał strzał na bramkę rywala. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od zawodników i wpadła do brami. Sześć minut później było już 2:0. Autorem bramki był Piotr Skłabania, który najrozważniej zachował się w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W kolejnych minutach dobrych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali Damian Stanisławski oraz Skałbania. Wynik na 3:0 w końcówce pierwszej połowy ustalił autor pierwszej bramki, Hubert Śliwiński, który oddał precyzyjny strzał z dziesiątego metra.

Wynik w drugiej połowie nie uległ już zmianie, chociaż było ku temu kilka okazji. Goście w przeciągu całego spotkania, ani razu poważnie nie zagrozili bramce Sebastiana Przyrowskiego.

W Pilicy w tym meczu zadebiutowali Daniel Witak z MKS Ciechanów oraz Maciej Kencel z Broni Radom. W kolejnym meczu oglądać będziemy mogli  Wołodymira Majdaszewskiego z Sadownika Błędów. W tym tygodniu na treningu pojawią się jeszcze kolejni dwaj zawodnicy. Docelowo kadra Pilicy w rundzie jesiennej liczyć ma 20-21 zawodników.

W następnym spotkaniu ligowym Pilica zmierzy się na wyjeździe z MKS Piaseczno. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 26 sierpnia o godzinie 17. Wcześnie, bo już w środę 23 sierpnia Pilica Białobrzegi zagra spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Przeciwnikiem Pilicy będzie KS Warka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 w Warce.

Pilica Białobrzegi – Naprzód Skórzec 3-0 (3-0)
Bramki: Śliwiński 9, 44, Skałbania 16

Pilica: Przyrowski – Kacperkiewicz, Jaworski, Janowski, Karasek, Paterek (55 Strus), Rawski (87 Sadzik), Hernik (72 Bykowski), Śliwiński (60 Witak), Skałbania (83 Kencel), Stanisławski