PIONKI – Strzał w 10!

Już 15 marca PIONKI na antenie i w portalu www.radioradom.pl

Zapraszamy naszych słuchaczy w niezwykłą podróż w której dowiedzą się więcej o tym pięknym mieście!

Startujemy o g. 8 rano.

Naszym  gościem o 8:30 będzie Burmistrz Pionek Romuald Zawodnik.

W ciągu dnia zajrzymy do różnych instytucji, będziemy gościć ciekawe osoby, dowiemy się co słychać w Pionkach i dlaczego to miasto to STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!

BĄDŹCIE Z NAMI! 15 marca 2017 od godz. 8 rano! Pionki w RadiuRadom.pl!

Pionki

Miasto położone w sercu Puszczy Kozienickiej, 100 km od Warszawy, 20 km od Dęblina, 15 od Radomia. Miasto posiada dogodne, bezpośrednie połączenia drogowe i kolejowe z wieloma miastami w Polsce. Znajduje się na linii kolejowej Radom- Dęblin. Położenie miasta wśród bogatej szaty roślinnej, niepowtarzalnych krajobrazów oraz bogato rozwinięta infrastruktura do uprawiania sportów, zarówno amatorskich jak i wyczynowych przyciąga niejednego turystę, zawodowca, amatora do skorzystania z oferty rekreacyjnej miasta. W Pionkach wyrośli i zdobywali szlify na naszych obiektach  m.in. Andrzej Martyniuk (reprezentant Polski w piłce siatkowej), Paweł Jaroszek (olimpijczyk w łyżwiarstwie szybkim) bracia Wachowie (olimpijczycy w pięcioboju nowoczesnym).

W okresie międzywojennym Pionki były jednym z najnowocześniejszych miasteczek w Polsce (ok. 7 tys. ludności). W kilkutysięcznym mieście w ciągu zaledwie kilku lat wybudowano: kryty basen, szpital oraz kasę chorych, pocztę, hotel, posterunek policji, Kasyno, szkoły, dworzec kolejowy i wiele innych.

7 października 1954 roku Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, które weszło w życie dnia 13 listopada 1954 roku Pionki otrzymały prawa miejskie.

W 2006r miasto Pionki otrzymało wyróżnienie  „GMINA FAIR PLAY” – certyfikowana lokalizacja