Piosenki A. Osieckiej w Łaźni na WalentynkiMiłośnicy piosenek Agnieszki Osieckiej będą mieli okazję posłuchać ich w wykonaniu Nuli Stankiewicz, Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego

Na koncert „Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej” zaprasza Łaźnia w środę, 14 lutego o godz. 18.

Piosenki Agnieszki Osieckiej wykonają: Nula Stankiewicz – śpiew; Janusz Strobel – gitara, aranżacje; Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon. Pomiędzy piosenkami wyświetlone zostaną fragmenty filmów/wywiadów z udziałem poetki.

Koncert odbędzie się w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56.

Wstęp płatny 20 złotych. Bilety już są dostępne w siedzibie głównej Łaźni przy ul. Żeromskiego 56

O koncercie

Mimo iż Agnieszki Osieckiej nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła… A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami.

Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…

O artystach

Nula Stankiewicz: Każdy, kto choć raz zetknął się z tą artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.

Nula mówi o sobie „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Współpracowała z Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i wieloma innymi.

Od kilkunastu lat artystka na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; on – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Andrzej Jagodziński – ur. w Garbatce-Letnisko – polski pianista jazzowy z ogromnym dorobkiem, zasłużony dla kultury narodowej. Honorowy Obywatel gminy Garbatka-Letnisko, ostatni raz gościł w „Łaźni” jesienią 2012 roku.

Komentarze