full screen background image

Piotr Cugowski na XVII Festiwalu Muzyki RozrywkowejPiotr Cugowski wystąpi podczas XVII Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend

30 sierpnia

Festiwal rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia, o godz. 16 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W sali kameralnej do muzycznej walki podczas koncertu finałowego XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka staną artyści, którzy zostali wyłonieni w czasie eliminacji wstępnych. Eliminacje odbyły się 2 czerwca, a w ich trakcie wybrano finalistów: 15 solistów, duet i zespół wokalny.

Konkurs od lat jest „sercem kozienickiego festiwalu”. U podstaw jego organizacji była chęć kontynuacji działalności Bogusława Klimczuka, który mimo licznych obowiązków, znajdował czas, aby wspierać młodych twórców. Ponadto kozieniczanie dbają o to, by ocalić od zapomnienia jego kompozycje. Zwłaszcza, że to miasto zajmowało specjalne miejsce w jego sercu. Całości przyświeca również myśl, by muzyka łączyła pokolenia.

Występy wokalistów będzie oceniać specjalnie powołane jury, w składzie: Marek Klimczuk – przewodniczący jury (syn Bogusława Klimczuka – patrona Festiwalu), Piotr Gogol, Piotr Dąbrówka, Dariusz Szewc oraz sekretarz jury Elwira Kozłowska (bez prawa głosu, ze względu na udział w konkursie podopiecznej KDK).

31 sierpnia

Drugi dzień festiwalu odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Impreza wystartuje o godz. 20.

Widzowie najpierw zobaczą koncert wspomnieniowy, poświęcony pamięci Bogusława Klimczuka, w wykonaniu Tomasza Dolskiego. Znany m.in. z programu „Must be the Music” skrzypek, przygotuje własne aranżacje szlagierów kozienickiego kompozytora. Usłyszymy „Rudego Rydza”, „Czarnego Alibabę” oraz „Jabłuszko”. To chyba najpopularniejsze przeboje Bogusława Klimczuka, które do dnia dzisiejszego nuci cała Polska.

Następnie widzów czeka koncert galowy XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, połączony z wręczeniem nagród.

Gwiazdą imprezy będzie Piotr Cugowski z zespołem. Artysta pochodzący z Lublina dał poznać się szerokiej publiczności występami z grupą „Bracia”, a także z formacją „Cugowscy”, gdzie śpiewa z ojcem Krzysztofem i bratem Wojciechem.

W ostatnim czasie Piotr Cugowski rozpoczął karierę solową. W październiku ma ukazać się jego pierwszy album, który zwiastują przebojowe single „Zostań ze mną” i „Kto nie kochał”. Teledysk do tego drugiego obejrzano na portalu YouTube już ponad 17 milionów razy.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Centrum Kulturalno-Artystycznym oraz w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim.
Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Komentarze