PKP PLK: W czerwcu po jednym torze do WarszawyJuż w czerwcu pojedziemy po jednym torze z Radomia do Dobieszyna, a z Dobieszyna do Warszawy, po dwóch – tak twierdzą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. powołując się na deklaracje wykonawcy przebudowy trasy kolejowej nr 8

Jak relacjonuje rzecznik spółki Karol Jakubowski w Radomiu trwają prace przy budowie wiaduktów. Na obiekcie przy ulicy Energetyków prace zmierzają ku końcowi. Kolejarze w tym miejscu szykują się do układania nowych torów. Podobnie jak na wiadukcie przy ulicy Gołębiowskiej gdzie sam obiekt jest już gotowy. Z kolei przy ulicy Kozienickiej budowane są przyczółki i podpory nowej przeprawy.

Radom Gołębiów to nie jedyny nowy przystanek kolejowy, który pojawi się w związku z modernizacją kolejowej „ósemki”. Kolejne to Radom Stara Wola, gdzie trwają prace przy budowie drugiego peronu oraz Radom Północny. Tutaj budowa peronu właśnie się rozpoczęła. Powstanie ostatniego przystanku, Radom Wschód, jest uzależnione od remontu wiaduktu na ulicy Żeromskiego. Ma on się rozpocząć w połowie roku.

Komentarze