Plan urlopów – jak uzupełnić go dobrze?Plan urlopowy powinien zostać uzupełniony przez każdego pracodawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami pracy. Tego rodzaju harmonogram musi zawierać informacje dotyczące, w jakim okresie należy przygotować dany plan oraz jakich urlopów powinien on dotyczyć. Nieważne, ile osób pracuje w danym przedsiębiorstwie, grafik urlopów jest obowiązkowy. Warto zapoznać się nowoczesnymi programami do obsługi urlopów wyposażonych w intuicyjne oraz funkcjonalne narzędzia pozwalające kreować plany pracy i nie tylko. Narzędzie świetnie przyda się działom księgowo-kadrowym.

Plan urlopu- jak go poprawnie sporządzić?

Co to jest plan urlopów? Plan urlopów to do przede wszystkim dokument, który powinien być stworzony na dany rok kalendarzowy. Każdy pracodawca danego przedsiębiorstwa musi zadbać, by w dokumencie znalazły się wszystkie bieżące, zaległe oraz uzupełniające urlopy wypoczynkowe pracowników. Jedynie urlop na zadanie nie musi być uwzględniony w danym planie. Kodeks pracy jasno określa, że ten, kto pracuje na podstawie umowy o pracę, ma prawo w danym momencie wziąć przysługujący mu zgodnie z prawem urlop. Osoba zatrudniona w danym roku kalendarzowym ma do wykorzystania maksymalnie 4 dni urlopu na żądanie. Z tego też wynika, że w planie całorocznym nie uwzględnia się wszystkich dni urlopowych. Pracownikowi przysługuje w zależności od stażu pracy od 20 dni do 26 dni razem z urlopami na żądanie.

Przed stworzeniem planu urlopowego warto mieć rozeznanie w kwestii planów wypoczynkowych pracowników. W planie urlopowym powinno się uwzględnić tylko te osoby, które pracują w przedsiębiorstwie na co dzień i się tam pojawiają. Plan urlopowy to tak naprawdę dokument orientacyjny. Zmiana terminu jest możliwa. Jeżeli pracodawca otrzyma od pracownika wniosek o zmianie terminu z uzasadnieniem, to właściciel może taki wniosek rozpatrzyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Każdy ułożony plan urlopów bazuje na regulaminie danej firmy czy przedsiębiorstwa.

Nowoczesne systemy do prowadzenia urlopów online

Systemy do prowadzenie urlopów online, są wykorzystywane jak sama nazwa mówi do planowania, tworzenia, prowadzenia zapisów urlopów pracowników. Są dostosowane do każdego rodzaju urządzeń, ponieważ działają w chmurze internetowej i posiadają zewnętrzną funkcjonalność. Ich używanie z reguły odbywa się na zadzie klient-serwer. Interfejs samej aplikacji jest przejrzysty, posiada wszystkie niezbędne opcje do prowadzenia planów urlopowych. Każdy z pracowników ma wgląd do harmonogramu wolnych dni, a także może samemu zaznaczyć prośbę o zaakceptowanie urlopu. W takim wypadku zostanie od powiadomiony specjalnym komunikatem o statusie urlopu wysłanym na pocztę czy też za pośrednictwem SMS.

Plan urlopów na Inewi.pl gwarantuje poprawne oraz zautomatyzowane kreowanie planów urlopowych. Pozwala na wprowadzanie dokumentów do programu, a także ich obieg w całym systemie. Aplikacje można używać zdalnie, w miejscu pracy czy też na wyjeździe służbowym. Narzędzie pozwala zapanować typy urlopów jak: wypoczynkowe, bezpłatne, okolicznościowe, na żądanie, macierzyńskie itp. Z pomocą urlopów online będziemy mogli kontrolować nadgodziny pracowników na podstawie ewidencji czasu pracy. A wszystko będzie działo się automatycznie. Zaoszczędzimy więc sporo czasu i skupimy się na ważniejszych rzeczach dla danej firmy, przedsiębiorstwa. Program jest w pełni bezpieczny posiada szyfrowanie oraz korektę danych wprowadzanych do systemu. Warto poznać to ciekawe rozwiązanie, którym jest plan urlopów online.

Komentarze