Pojadą na obóz NATOMłodzież z Radomia wyjedzie na obóz NATO do Anglii. 10-cioro uczniów klas mundurowych z Zakładu Doskonalenia Zawodowego będzie reprezentować Polskę na proobronnym międzynarodowym obozie szkoleniowym

Obóz „Baltic Guard” odbędzie się od 27 czerwca do 7 lipca w miejscowości Longmoor. Weźmie w nim udział młodzież z klas mundurowych państw NATO. To wielkie wyróżnienie dla szkoły i szansa dla uczniów – mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor ZDZ w Radomiu.

Obóz potrwa 11 dni. W programie są szkolenia z obsługi nowej broni i podstaw regulaminów bezpieczeństwa międzynarodowego – mówi kierownik wyjazdu, płk rez. Sławomir Gąsior.

Uczniowie będą tworzyć międzynarodowe grupy mieszane, więc obóz to także doskonała okazja do nauki języka angielskiego, którym będą się posługiwać.

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu to jedyna szkoła w całym kraju, która będzie uczestniczyć w obozie. To efekt dobrej współpracy placówki z Ministerstwem Obrony Narodowej – mówi wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Już po raz drugi radomski ZDZ dołącza do międzynarodowych ćwiczeń szkół mundurowych państw NATO. Pierwsze odbyły się rok temu na Łotwie.

KomentarzeCLOSE
CLOSE