Pokaz filmów Kameralnego LataWzruszają i bawią – takie filmy zakwalifikowały się do Konkursu Głównego Kameralnego Lata. Łącznie przez dwa dni zostaną wyświetlone 23 filmy krótkometrażowe. Wczoraj widzowie i jurorzy mogli zobaczyć pierwszą turę filmów, dziś kolejne pokazy w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Spośród blisko 200 filmów nadesłanych do Konkursu Głównego w ramach 12. edycji festiwalu Kameralne Lato, zakwalifikowano 23 obrazów – 10 fabuł, 8 krótkich form dokumentalnych i 5 animacji. Filmy podzielone na bloki zostaną wyświetlone w kinie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w dniach 11-12 lipca.

– Poziom jest wysoki, a najbardziej cieszy to, że jest wiele konwencji. Możemy się pośmiać, wzruszyć i spojrzeć na polską, dojmującą rzeczywistość – mówi aktor Wojciech Solarz, juror Konkursu Głównego.

W Konkursie Głównym nagrodą główną jest ZŁOTY ŁUCZNIK – Nagroda Prezydenta Miasta Radom. Ponadto Nagrodę Specjalną w konkursie ufunduje Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, a wyróżnienie za film o szczególnych walorach społecznych przyzna współorganizator festiwalu – Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Piątkowe pokazy filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego Kameralnego Lata odbędą się w godz. 17:00-19:30 oraz 20:00 – 22:30.

Wstęp wolny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE