full screen background image

Policja w trosce o bezdomnychKontrolują pustostany w poszukiwaniu bezdomnych – mazowiecka policja prowadzi działania zapobiegające utracie życia z powodu wychłodzenia. Ofiarami mrozu są przede wszystkim osoby bez dachu nad głową, a także seniorzy mieszkający samotnie

Mazowiecka Policja rozpoczęła działania prewencyjne skierowane do bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze kontrolują pustostany oraz miejsca przebywania osób bez dachu nad głową. Mroźne noce stanowią największe zagrożenie. Norbert Cibor z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej apeluje – nie przechodźmy obojętnie obok osób narażonych na wychłodzenie.

Policjanci do końca zimy będą kontrolować miejsca przebywania bezdomnych. To m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, pustostany, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

W zeszłym sezonie jesienno-zimowym na terenie garnizonu mazowieckiego z wychłodzenia nikt nie poniósł śmierci. Niestety w analogicznym okresie 2017/18 z wychodzenia zmarło 6 osób.

Szacuje się, że w Radomiu przebywa ok. 250 osób bezdomnych.

Komentarze