Policja walczy z internetowym hejtemCo to  jest hejt i gdzie się zgłosić, gdy dziecko padnie jego ofiarą – na te pytania odpowiada nowy spot profilaktyczny Komendy Głównej Policji. Ogólnodostępny film „Stop hejtowi wśród dzieci i młodzieży” jest skierowany przede wszystkim do rodziców

Policja walczy z hejtem w internecie. Chodzi o ochronę najmłodszych użytkowników sieci. To działania profilaktyczne polegające na edukowaniu poprzez materiał filmowy. Spot pn. „Stop hejtowi wśród dzieci i młodzieży” jest ogólnodostępny. Jego adresatami są przede wszystkim rodzice. To na nich spoczywa konieczność przygotowania dziecka do bezpiecznego korzystania z nowych mediów – mówi mł. asp. Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Polski Kodeks Karny zabrania publicznego propagowania ustroju totalitarnego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy też wyznaniowych, a także pomawiania lub znieważania innych osób. Hejterzy zapominają, że nawet ukrywając swoją tożsamość pod pseudonimem, są tylko pozornie anonimowi, co daje możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej – dodaje mł. asp. Calik. 

Spot „Stop hejtowi wśród dzieci i młodzieży” powstał w ramach  programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

 

Komentarze