Półmaraton czerwca 76′ rozstrzygnięty

Podczas V półmaratonu Czerwca 76′ udział wzięło 1051 śmiałków, którzy zmierzyli się z trasą o długości około 21 km. Do mety dotarło 836 biegaczy.

Najlepszym z nich okazał się  Arkadiusz Gardzielwski z Wrocławia, który trasę pokonał z czasem 1:07:01, wyprzedzając o 59 sekund ubiegłorocznego triumfatora biegu Tomasza Grycko z Władysławowa. Trzeci w klasyfikacji ogólnej na mecie zameldował się Damian Pieterczyk.

Wśród kobiet najlepiej spisała się Izabela Trzaskalska – mistrzyni Polski, reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin. Trasę pokonała z czasem 1:16:11, co dało jej 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce z czasem 1:16:44 przypadło w tej kategorii Angelice Mach, także z AZS UMCS Lublin. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowana została Olga Ochal z czasem 1:21:01 z PREFBET SNIADOWO TEAMOCHAL

Z pośród radomian najwyżej sklasyfikowani zostali Karolina Waśniewska z czasem 1:22:18 co pozwoliło na zajęcie 19 miejsca oraz Andrzej Kasprzak 1:23:42 i 21 miejsce na mecie. Oboje reprezentowali barwy organizatora biegu Biegiem Radom.

Z gości zagranicznych najwyżej uplasował się Sergii Ukrainets – 5 miejsce z czasem 1:12:57 reprezentujący SK KOVEL LKB RUDNIK.

Nasz bieg to nie tylko rywalizacja sportowa. To także upamiętnienie wydarzeń sprzed ponad 40 lat. Jesteśmy dumni, że możemy w taki sposób upamiętnić te historyczne chwile – podsumowuje ten bieg Tomasz Kraska Prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom”.