Pomoc dla lokalnego biznesuTo co muszą zapłacić gminie będą mogli przeznaczyć na pensje – mowa o radomskich przedsiębiorcach, dotkniętych epidemicznym kryzysem. Miasto chce ich wesprzeć, by bez redukcji etatów udało im się przetrwać ten trudny dla biznesu czas. W tym celu opracowano pakiet „Bezpieczne miejsca pracy”. Program  bazuje na odroczeniach i umorzeniach płatności, które powinny wpłynąć do samorządu

Radomscy przedsiębiorcy mogą się ubiegać o wsparcie samorządu. Chodzi o właścicieli lokalnych firm, którzy w związku z epidemią koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Właśnie ruszył program „Bezpieczne miejsca pracy”. Pakiet obejmuje m.in. umorzenie podatków czy czynszu najmu lokalu, których gmina jest właścicielem. Jak tłumaczy prezydent Radomia Radosław Witkowski – program ma uchronić przedsiębiorców przed bankructwem i zapobiec redukcji zatrudnienia.

Pakiet „Bezpieczne miejsca pracy” bazuje na odroczeniach i umorzeniach płatności, które powinny wpłynąć do samorządu. Wszystko po to, by przedsiębiorcy nie przestali prosperować, a po powrocie do normalności mogli ruszyć pełną parą – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, odpowiedzialna w naszym mieście m.in. za Radomską Strefę Gospodarczą.

Procedura ubiegania się o pomoc została maksymalnie uproszczona i odbywa się na indywidualny wniosek przedsiębiorców. Chodzi o właścicieli firm, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa i zaleceniem wdrożenia pracy zdalnej – dodaje wiceprezydent Kalinowska. 

Nabór wniosków do programu „Bezpieczne miejsca pracy” prowadzi radomski magistrat.

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje:

1. Umorzenie podatku od nieruchomości i środków transportu na indywidualny wniosek przedsiębiorcy.

– Umorzenie podatku (wyłącznie za 2020 rok) – dla podatników, posiadających zaległości podatkowe wobec gminy za 2020 rok

2. Odroczenie/umorzenie płatności czynszu najmu lokali, w których gmina jest właścicielem:

– Odroczenie płatności czynszu na okres 3 miesięcy

– Umorzenie czynszu najmu lokalu

3. Odroczenie płatności za wodę.

KomentarzeCLOSE
CLOSE