Pomóżmy Franiowi zobaczyć mamęMały Franio z Radomia czeka na wsparcie ludzi dobrej woli, by zobaczyć mamę. 4-latek przeszedł rozległy udar mózgu, ledwo uszedł z życiem, a teraz walczy o odzyskanie wzroku. Kosztowny przeszczep komórek macierzystych to szansa na to, by Franio odzyskał sprawność

Franio urodził się jako zdrowy chłopiec. Radość z pojawienia się nowego członka rodziny Marczewskich trwała jednak tylko cztery tygodnie. Wtedy to Franek dostał bardzo masywnego udaru mózgu, który spowodowała zakrzepica mózgu. Jest to choroba, która występuje niezmiernie rzadko, raz na milion urodzeń noworodków – informuje radomskie Echo Dnia.

Na skutek udaru Franio w znacznym stopniu stracił wzrok, ponieważ najbardziej został uszkodzony płat mózgu odpowiedzialny za widzenie. Ma również mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę.

Jako mały chłopczyk musiał bardzo dużo wycierpieć. Przez tydzień leżał w śpiączce pod respiratorem, na OIOM. Był w tak złej kondycji, że została przetoczona mu krew. Dzięki intensywnej rehabilitacji chłopczyk robi postępy. Pani Ania, mama Frania walczy teraz o to, by jej kochany synek odzyskał w pełni wzrok. Może stać się to możliwe dzięki kosztownemu przeszczepowi komórek macierzystych.

Jeśli zostaną one podane do płynu mózgowo-rdzeniowego, krążą po ciele i odtwarzają połączenia nerwowe. Jest to zbawienne rozwiązanie dla zniszczonej kory mózgowej. Jak mówi jego mama, ostatnią terapię przeszedł pod koniec ubiegłego roku. Kosztowała ona 50 tysięcy złotych. Rodzina zbierała pieniądze wówczas na portalu pomagam.pl, ale nie udało się zebrać wystarczającej kwoty. Dlatego trzeba było pożyczyć od znajomych, a nawet sprzedać wartościowe przedmioty.

Kolejny przeszczep komórek macierzystych ma się odbyć w Lublinie, co najmniej sześć miesięcy po pierwszym podaniu. – Jest duża poprawa, widać spore efekty i to nas bardzo cieszy – mówi Anna Marczewska. Po każdym przeszczepie Franio musi być bardzo intensywnie rehabilitowany, a ceny takich turnusów są również bardzo wysokie.

KLIKNIJ, ABY POMÓC FRANKOWI MARCZEWSKIEMU

Franio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, więc można mu pomóc, przekazując jeden procent podatku. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904, w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 32539 Marczewski Franciszek.

Zbiórka na portalu siepomaga.pl dla 4-letniego Frania potrwa do 19 lutego.

Źródło: echodnia.eu/radomskie

KomentarzeCLOSE
CLOSE