Ponad 33 mln zł dla regionu radomskiegoTo Tarcza Antykryzysowa dla samorządowców – rząd wprowadził nowe wsparcie dla miast, gmin i powiatów. Chodzi o Fundusz Inwestycji Samorządowych, z którego skorzysta nasz region. Do powiatu radomskiego wpłynie ponad 11 mln zł bezzwrotnej dotacji, a do samego Radomia ponad 22 mln zł

Ponad 22 mln zł dla Radomia i ponad 11 mln dla powiatu radomskiego- taką bezzwrotną dotację otrzyma nasz region z Funduszu Inwestycji Samorządowych. To nowe, rządowe wsparcie wprowadzone z myślą o samorządach borykających się z finansowymi skutkami epidemii. Dofinansowanie będzie można wykorzystać na lokalne inwestycje takie jak remonty szkół czy budowę dróg – wyjaśnia poseł Marek Suski.

Fundusz Inwestycji Samorządowych to tak zwana Tarcza Antykryzysowa dla samorządowców. Dzięki temu dofinansowaniu – jak zapowiada starosta radomski Waldemar Trelka, nasz powiat, który otrzymał ponad 11 mln zł, będzie mógł się dalej rozwijać.

Na Fundusz Inwestycji Samorządowych rząd przeznaczył 6 miliardów złotych w skali całego kraju. Gminy, powiaty i miasta mogą się ubiegać o dotację w wysokości od 0,5 mln zł do ponad 93 mln zł. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów – mówi przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu Kinga Bogusz.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne, a rząd nie wskazuje ostatecznego terminu na wydatkowanie pieniędzy przez samorządy.

Komentarze