Ponad setka zakażeń w szpitalu na JózefowieJuż 115 zakażeń koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Do lecznicy wpłynęły kolejne wyniki badań

Najtrudniejsza sytuacja jest na oddziałach wewnętrznym II, neurologii i rehabilitacji. Tam nie są przyjmowani już żadni pacjenci. Pozostałe oddziały funkcjonują ale przy bardzo ograniczonej kadrze pracowników. Obecnie na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa ok 500 osób.

Część zakażonych pacjentów przewożona jest do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz powiatowego w Kozienicach. Ci pacjenci, których stan na to pozwala i nie są zakażeni zostają wypisani do domu. W planach jest również łączenie oddziałów.

Szpital bardzo potrzebuje środków ochrony osobistej, w szczególności masek z filtrem FFP3 i FFP2, masek ochronnych, kombinezonów i fartuchów.

Pilnie poszukiwani są również wolontariusze, którzy pomogą personelowi w opiece nad pacjentami choćby w karmieniu pacjentów, czy dostarczaniu im paczek przygotowanych przez rodziny. Szpital zapewnia środki ochrony osobistej.

Osoby chętne do pomocy mogą kontaktować się z rzecznikiem szpitala przez profil facebook’owy lecznicy lub na maila: karolina.gajewska18@gmail.com.

Komentarze