full screen background image
Search

Ponad tysiąc pluszaków dla chorych dzieciMają złagodzić stres i ból związany z chorobą – ponad tysiąc maskotek trafiło do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Lekarze i ratownicy będą rozdawać je małym pacjentom

 

Pluszaki zebrali licealiści. Zabawki będą wsparciem dla chorych i poszkodowanych w wypadkach dzieci. Ulubiony miś daje poczucie bezpieczeństwa, a to pomaga w leczeniu – mówi Piotr Kołodziej ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego.

Na pomysł zbiórki pluszaków wpadli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Liczba zebranych maskotek przerosła nasze oczekiwania – tłumaczy Agnieszka Bębenek, wicedyrektor szkoły, i dodaje, że młodzież bardzo chętnie uczestniczy w podobnych akcjach.

Licealiści samodzielnie przynieśli gigantyczne worki z pluszakami do siedziby Pogotowia. Jak mówi jeden z uczniów Remigiusz Lewicki – udało się zebrać tak ogromną liczbę maskotek, że w sali zaczynało brakować na nie miejsca.

Pluszaki dla chorych dzieci zbierali także sportowcy i seniorzy z Centrum Aktywności Seniorów w Radomiu.

To nie pierwsza zbiórka pluszaków w Radomiu. Przed laty na podobny pomysł wpadli mazowieccy policjanci. Zabawki dostawały dzieci, które były ofiarami przemocy domowej.

Komentarze