Popisz się! – ostatnie dni zapisów na warsztaty literackieTylko do piątku radomianie, którzy chcą podszlifować swój literacki talent mogą zgłaszać się do warsztatów Popisz się! To kolejna edycja zajęć pisarskich z doświadczonymi literatami w roli prowadzących

To szansa dla radomian, którzy pod okiem mistrzów pióra chcą podszkolić swój warsztat pisarski. W Amfiteatrze odbędzie się jesienna edycja zajęć literackich Popisz się! Tym razem odbędą się warsztaty dramaturgiczne, kryminalne i międzypokoleniowe. Zajęcia poprowadzą: Magdalena Wleklik, Anna Rudnicka-Litwinek i Marcin Wroński- mówi Paweł Błach z Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”.

Jesienną nowością są warsztaty międzypokoleniowe adresowane do rodziców z dziećmi – mówi pisarka Anna Rudnicka-Litwinek, prowadząca zajęcia.

W ramach projektu zostanie wydana drukowana antologia złożona z powarsztatowych tekstów.

Zasady rekrutacji

Prace literackie należy przesyłać do 15 września włącznie na adres: warsztaty_literackie@amfiteatr.radom.pl <mailto:warsztaty_literackie@amfiteatr.radom.pl>

– warsztaty dramaturgiczne: kandydaci proszeni są o przysłanie krótkiego streszczenia pomysłu na dramat (pół strony maszynopisu) ewentualnie własne prace dramatyczne, scenariuszowe, prozatorskie (trzy strony maszynopisu) lub poetyckie (pięć wierszy);

– warsztaty międzypokoleniowe: kandydaci (dzieci od szóstego roku życia z opiekunami) proszeni są o przesłanie domowej historii, której autorem jest dziecko (jedna strona maszynopisu);

– warsztaty pisania kryminałów: kandydaci proszeni są o przesłanie krótkiego opowiadania do 10 tys. znaków lub konspektu opowiadania z tekstem prozatorskim (jedna strona maszynopisu). Preferowane są teksty kryminalne.

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia; jedna osoba może uczestniczyć we wszystkich. Projekt finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”.

Magdalena Wleklik

Dramatopisarka, scenarzystka, reżyser. Zadebiutowała w 2002 roku w Teatrze Telewizji dramatem „Żółtodzioby”. Dramat „Władcy” zdobył Buławę Hetmańską na 42. Zamojskim Lecie Teatralnym. Autorka i reżyser wielu słuchowisk, stale współpracuje z Polskim Radiem Szczecin oraz Teatrem Polskiego Radia. Autorka scenariuszy filmowych oraz telewizyjnych. Jej filmy miały pokazy na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Absolwentka scenopisarstwa i realizacji tv w PWSFTviT w Łodzi. Wykładowca warsztatów pisarskich w Instytucie Badań Literackich PAN. Sekretarz zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Anna Rudnicka-Litwinek

Autorka książek dla dzieci i dorosłych, malarka i ilustratorka, wydawczyni. Debiutowała w 2016 roku powieścią obyczajową „Czarownica”. Prowadzi plastyczno-literackie warsztaty dla dzieci. Pracuje nad swoją pierwszą książką non-fiction o polskich lotniczkach.

Marcin Wroński

Urodziny w 1972 w Lublinie, pisarz i dramaturg, autor popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim. Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru i dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników.Debiutował w 1992 roku, w latach 90. związany z nurtem „trzeciego obiegu”. Popularność i życie z pióra przyniósł mu jednak cykl kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim rozpoczęty w 2007 Morderstwem pod cenzurą, a zakończony Glinami z innej gliny (2018). Za Pogrom w przyszły wtorek pierwszy w historii Nagrody Wielkiego Kalibru otrzymał zarówno nagrodę jurorów, jak też po raz drugi nagrodę czytelników (2014). Pogrom… w 2017 – w opracowaniu autora – miał premierę sceniczną, a ceny biletów u koników pięciokrotnie przebijają nominalną.

Komentarze