full screen background image

Poradnie lekarskie wznawiają działalnośćWizyty lekarskie od poniedziałku – 1 czerwca 12 radomskich poradni specjalistycznych wznowi działalność. Pacjenci znów będą mogli skonsultować się z lekarzem osobiście przed wcześniejszym ustaleniem terminu wizyty

Wznawiają działalność, ale w ograniczonym zakresie. Chodzi o poradnie specjalistyczne przy ulicy Lekarskiej. Od 1 czerwca radomianie potrzebujący pilnej konsultacji medycznej znów będą mogli spotkać się z lekarzem. W poniedziałek ruszyły 12 poradni.

– Od dnia 1 czerwca b.r. Poradnie Specjalistyczne przy ul. Lekarskiej wznawiają – w ograniczonym zakresie – działalność. Przyjmowani będą pacjenci pierwszorazowi i ci, którzy w opinii lekarza wymagają pilnej konsultacji osobistej, a którzy w terminach planowanych wizyt w okresie od marca do końca maja ze względu na zawieszenie działalności nie mieli udzielonych świadczeń – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka prasowa Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Poradnie wznawiają działalność, ale pacjentów będzie obowiązywał reżim sanitarny. Dotyczy on m.in. środków ochrony osobistej i ograniczeń w poczekalniach. 

– Pacjenci są zapisywani na konkretne wyznaczone godziny i będą wpuszczani do poradni maksymalnie 10 minut przed planowaną wizytą. Przed wejściem do poradni mają założyć czystą i świeżą maseczkę ochronną. Po wejściu do poradni mają obowiązkowo zdezynfekować ręce i poddać się pomiarowi temperatury ciała (termometr bezdotykowy). Przeprowadzona też zostanie z nimi obowiązkowa ankieta epidemiologiczna. W poczekalniach może przebywać jednoczasowo ograniczona liczba osób. Informacja o wyznaczonej liczbie osób znajduje się w każdej poczekalni. Jednocześnie prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od personelu oraz pozostałych pacjentów. Prosimy nie siadać na zaznaczonych krzesełkach, wyłączonych z użytkowania. Rodzice z dziećmi do poradni dziecięcej wchodzą przez wejście główne od ul. Lekarskiej – tłumaczy rzeczniczka RSS.

Od poniedziałku będą działać poradnie m.in.laryngologiczna i okulistyczna dla dzieci. 8 czerwca ruszą kolejne 4 poradnie.

Jednocześnie lecznica nadal będzie realizowała teleporady. 

Zapisy na badania RTG będą prowadzone codziennie od godziny 7:30 do 15:00 pod nr. telefonu 48 361 55 85 lub 48 361 52 62. Badania będą zapisywane na konkretne godziny pomiędzy 8:00 a 10:00.

Stopniowo będzie także uruchamiana możliwość wykonywania badań diagnostycznych w laboratorium.

Od 1 czerwca będą działać poradnie:

Alergologiczna dla dzieci i Dorosłych,
Pulmonologiczna dla dzieci,
Neurologiczna dla dzieci,
Endokrynologiczna dla dzieci,
Okulistyczna dla dzieci,
Skórno-Wenerologiczna,
Neurologiczna dla dorosłych,
Diabetologiczna dla dorosłych,
Endokrynologiczna dla dorosłych,
Laryngologiczna,
Reumatologiczna,
Urologiczna.

Od dnia 8 czerwca ruszą poradnie:
Okulistyczna dla dorosłych,
Kardiologiczna,
Gruźlicy, Chorób płuc i Alergii oddechowych dla dorosłych,
Gastroenterologiczna z pracownią endoskopową.

RSS utrzymuje wstrzymanie do odwołania przyjęcia pacjentów w poradniach:
Chirurgii ogólnej,
Chorób naczyń,
Proktologiczna,
Chorób piersi,
Ortopedyczna,

Hepatologiczna i Chorób Zakaźnych,
oraz te poradnie, w których przyjmują wyłącznie lekarze dyżurujący w oddziałach szpitalnych naszego Szpitala.

Komentarze