Porażka Czarnych w BełchatowieW meczu 11. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 0:3 z PGE Skrą Bełchatów. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to dwunasta porażka w obecnych rozgrywkach.

Oba zespoły przystępowały do rywalizacji po pięciosetowych porażkach. Bełchatowianie musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, ale trzeba nadmienić, że prezentowali się zdecydowanie lepiej niż w gładko przegranym spotkaniu ze Stalą Nysa. Natomiast siatkarze Roberta Prygla ulegli Aluronowi CMC Warcie Zawiercie.

Mecz w Hali Energia był nie tylko zaległą kolejką Plusligi, ale również półfinałem pierwszego Memoriału im. Lecha Kaczyńskiego, którego drugi mecz odbył się w Częstochowie – Exacts System Norwid Częstochowa sensacyjnie ograł MKS Będzin w pięciu zaciętych setach.

Siatkarze Michała Mieszko Gogola po dwóch porażkach mieli coś do udowodnienia zarówno sobie, jak i wszystkim sympatykom siatkówki. W końcu bełchatowska drużyna była przed sezonem jednym z głównych kandydatów do medali, tymczasem do wtorkowego spotkania dryfowała w dolnej części tabeli.

We wtorek bełchatowianie na opór ze strony rywali tak naprawdę natrafili tylko w pierwszej odsłonie. Gospodarze przespali rozpoczęcie i dopiero od stanu 22:24 wrzucili wyższy bieg. Najpierw kończąc partię 27:25 i w kolejnych dwóch partiach już bez trudności 25:22 i 25:12.

PGE Skra zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli PlusLigi, a dzięki wygranej w środę w Częstochowie zagra w finale pierwszego Memoriału im. Lecha Kaczyńskiego. Przeciwnikiem będą gospodarze, którzy na co dzień występują w Kirspol I Lidze.

Cerrad Enea Czarni Radom w środę wystąpią w meczu o trzecie miejsce owego memoriału. Ich przeciwnikiem będzie MKS Będzin.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Cuprum Lubin. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (10 stycznia) o godz. 20:30.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (27:25, 25:22, 25:12)

Skra: Sander 13, Ebadipour 13, Petković 13, Łomacz, Bieniek 11, Huber 11, Piechocki (libero) oraz Kłos 2, Mitić, Sawicki.

Czarni: Ostrowski 6, Kędzierski, Konarski 11, Josifow 2, Sander 9, Firszt 9, Masłowski (libero) oraz Dryja, Loh, Gąsior 1, Zrajkowski.

MVP: Dusan Petković (Skra).

Komentarze