Porażka Czarnych w Gdańsku

W meczu 2. kolejki nowego sezonu PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z Treflem Gdańsk. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to druga porażka w obecnych rozgrywkach.

Pierwszy set to pełna dominacja gospodarzy, którzy wygrali tę partię do 13. Druga odsłona to już lepsza gra radomian (na rozegraniu Vincicia zmienił Kędzierski) i doprowadzenie do remisu w setach. W trzeciej i czwartej partii „Wojskowi” ponownie popełniali fatalne błędy, Trefl grał na wysokiej skuteczności i zasłużonie triumfował w hali Ergo Arena…

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z BKS Visła Bydgoszcz. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (4 listopada) o godz. 20:30.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 21:25, 25:19, 25:21)

Trefl: Filipiak 19, Janusz 4, Schott 15, Halaba 17, Crer 8, Grzyb 11, Majcherski (libero) oraz Kozub, Jakubiszak, Sasak, Janikowski.

Czarni: Pajenk 6, Grzechnik 9, Protopsaltis 13, Vincić, Włodarczyk 7, Butryn 21, Ruciak (libero) oraz Kędzierski 1, Filip 3, Firszt.

MVP: Bartosz Filipiak (Trefl).