Porażka HydroTrucku ze Stelmetem

W meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali u siebie 74:86 z liderem tabeli – Stelmetem Zielona Góra. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to już trzynasta porażka w obecnych rozgrywkach.

Zielonogórzanie na początku meczu dość łatwo wchodzili w pole trzech sekund, a po akcji Ivicy Radicia prowadzili 7:2. HydroTruck ciągle był jednak blisko, bo mógł liczyć głównie na akcje Carla Lindboma. Kolejne zagranie Fina sprawiło, że radomianie zdobyli nawet przewagę! Trójki Jarosława Zyskowskiego i Ludviga Hakansona sprawiły jednak, że po 10 minutach było ostatecznie 22:17.

W drugiej kwarcie gospodarze starali się trzymać różnicy dwóch punktów, ale małą serią 6:0 zareagowała ekipa Żana Tabaka, a późniejszy rzut z dystansu Łukasza Koszarka oznaczał 10 punktów przewagi. Adrian Bogucki i Artur Mielczarek „kąsali” rywali, ale to ciągle było za mało. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:35.

Trafienia Obie Trottera i Roda Camphora ponownie zbliżyły HydroTruck na zaledwie punkt do przeciwników. Stelmet Enea starał się panować nad sytuacją, ale kolejna trójka Camphora dawała gospodarzom minimalną przewagę. Zielonogórzanie dość szybko poprawili defensywę, zanotowali serię 8:0 i dzięki trafieniu Tony’ego Meiera po 30 minutach prowadzili 61:52.

W czwartej kwarcie goście skupili się przede wszystkim na kontrolowaniu sytuacji na parkiecie. Pomagali w tym przede wszystkim Meier oraz Zyskowski, a niezwykle ważną trójkę trafił też Hakanson. Pojedyncze akcje rywali już niczego nie mogły zmienić. Ostatecznie Stelmet Enea zwyciężył 86:74.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z mistrzem Polski – Anwilem Włocławek. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (13 marca) o godz. 17:30.

HydroTruck Radom – Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:86 (17:22, 18:18, 17:21, 22:25)

HydroTruck: Camphor 25, Mielczarek 14, Trotter 11, Bogucki 9, Lindbom 7, Wall 3, Piechowicz 2, Wątroba 2, Zegzuła 1.

Stelmet: Meier 17, Hakanson 16, Radić 13, Koszarek 11, Thomasson 10, Zyskowski 9, Gordon 8, King 1, Ponitka 1.