Porażka na inaugurację sezonu MKS Ekonomik Radom

Koszykarki MKS Ekonomik Kottrans Radom po 38 latach przerwy, powróciły na koszykarską mapę Polski!. Na inaugurację rozgrywek drugiej ligi koszykarek, przegrały wysoko z UKS Trójka Żyrardów, 48:83. Jak powiedział po meczu trener MKS-u, Ignacy Suwałą – „Pierwsze śliwki robaczywki za nami”.

6 października to data powrotu na koszykarskie parkiety zawodniczek MKS Ekonomik Kottrans Radom. Po 38 latach nieobecności na koszykarskiej mapie Polski, prowadzone przez legendę radomskiej koszykówki, Ignacego Suwałę radomianki rozegrały, pierwszy mecz ligowy. Ich przeciwniczkami były koszykarski UKS Trójka Żyrardów.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od niecelnych rzutów po obu stronach boiska. Pierwsze punkty w meczu zdobył MKS, jednak od żyrardowianki za chwilę odpowiedziały trafieniem za 3 punkty. Od stanu 4:5 UKS Trójka Żyrardów nie oddala prowadzenia już do końca kwarty, wygrywając ją 9:17. Druga odsłona to znów wymiana ciosów i gra kosz za kosz. Na trzy minuty przed końcem połowy MKS przegrywał 22:29. Ostatecznie drugą kwartę radomianki przegrywały tylko piecioma punktami 30:35.

Początek trzeciej partii to dobra gra przyjezdnych, które w połowie trzeciej odsłony prowadziły już 31:44. Wtedy to rzutem za trzy popisała się grająca z numerem 5, Katarzyna Hebner i radomianki zaczęły wracać do gry. W pewnym momencie podopieczne Ignacego Suwały traciły do żyrardowianek tylko 6 punktów. Jednak ostatecznie tę partię przegrały 42:54. Ostatnia kwarta to absolutna dominacja gości. Naszym zawodniczkom zabrakło sił w końcówce meczu. Mimo to zostawiły na boisku dużo zdrowia i sporo ambicji, jednak musiały uznać klasę rywalek i ostatecznie przegrały 48:83.