Porażka Radomiaka na start przygotowań

W rozegranym w piątek (30 czerwca) sparingu, Radomiak Radom przegrał z Legią Warszawa  0:2 w pierwszym meczu kontrolnym. Mistrzowie Polski do Radomia przyjechali w niemal optymalnym składzie z kadrowiczami Adama Nawałki na czele.

Radomiak Radom 0-2 Legia Warszawa

Jakub Rzeźniczak 40, Daniel Chima Chukwu 65

Radomiak Radom: 1. Sebastian Madejski (61, 30. Filip Adamczyk) – 13. Lukáš Beňo (66, 25. Rafał Stróżka), 14. Martin Klabník (72, 6. Bartosz Zakrzewski), 4. Maciej Świdzikowski, 19. Marcin Pigiel (46, 26. Tomasz Kamiński) – 24. Szymon Stanisławski (72, 10. Paweł Tarnowski), 18. Chinonso Agu (61, 17. Maciej Filipowicz), 75. Michal Skwarczek, 32. Filip Żagiel (61, 31. Dominik Sokół), 21. Dariusz Brągiel (72, 11. Kamil Cupriak) – 15. Dawid Janczyk (54, 23. Simón Colina).

Legia Warszawa: (I połowa) 1. Arkadiusz Malarz – 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek – 22. Konrad Michalak, 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 6. Guilherme, 21. Dominik Nagy – 22. Kasper Hämäläinen.

Legia Warszawa: (II połowa) 30. Radosław Majecki – 28. Łukasz Broź, 4. Jakub Czerwiński (89, 23. Mateusz Hołownia), 5. Maciej Dąbrowski, 43. Mateusz Żyro – 11. Miłosz Szczepański, 20. Rafał Makowski, 16. Michał Masłowski, 42. Mateusz Szwoch, 53. Sebastian Szymański – 27. Daniel Chima Chukwu.

Żółte kartki: Brągiel – Kopczyński, Żyro.

Towarzyskie spotkanie pomiędzy Radomiakiem Radom i Legią Warszawa poprowadziła stójka sędziowska z Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sędzią głównym tego spotkania był Pan Daniel Maciejewski. Na liniach pomagali mu Panowie Michał Molenda oraz Łukasz Wrochna. Obowiązki sędziego technicznego w tym spotkaniu sprawował Pan Adam Wilk.

Mecz obejrzało 2500 tysiąca widzów.

Popołudniowe spotkanie mimo, że sparingowe to i tak było nie lada gratką dla fanów piłki nożnej w Radomiu. Nie co dzień do nasza miasta przyjeżdża tak znany i uznany w historii polskiej piłki klub, jakim jest Legia Warszawa. Trener Jacek Magiera wystawił niemalże najsilniejszy skład mistrzów Polski na ten mecz. W podstawowej jedenastce znaleźli się m.in.: Artur Jędrzejczyk, Arkadiusz Malarz, Jakub Rzeźniczak czy Michał Pazdan, którego losy w stołecznej Legii nie do końca są jeszcze znane. Tym spotkaniem stołeczny klub zakończył 10 – dniowe zgrupowanie w Sielance.

Wszyscy zawodnicy po obozie byli zdrowi. Dzisiaj niestety Kuba Czerwiński doznał jakiegoś urazu, o którym będziemy wiedzieli więcej po badaniach. Natomiast mam nadzieję, że nie będzie to nic wielkiego i szybko wróci do treningów. Praca, którą zakładaliśmy została wykonana. Dużo było jakości i rzeczy, na które w trakcie sezonu nie mieliśmy czasu. Niedługo wróci do nas Jarek Niezgoda – komentuje bezpośrednio po meczu trener Jacek Magiera.

A pro po powrotów? Jest już znana przyszłość Vadis Odjidja-Ofoe?

Vadis nadal jest naszym zawodnikiem. Dostał trochę więcej urlopu, z racji narodzin dziecka. Natomiast ja chce przygotować całą drużynę do sezonu i nie wyrażam zgody na to, żeby dłużej był na urlopie. Sprawy, które są dookoła powinny być załatwione jak najszybciej – dodaje trener Legii Warszawa Jacek Magiera.

Jeśli chodzi o sam mecz to widać w grze Radomiaka dużo elementów do poprawy. Nie ma co się dziwić, skoro wielu zawodników odeszło z klubu. W ich miejsce przyszli na razie zawodnicy testowani, od których nie można nagle wymagać nie wiadomo jakich rzeczy. Nie wiadomo też kto z nich zostanie na dłużej.

W tym spotkaniu trener Jerzy Cyrak sprawdził zawodników testowanych, m.in.: Sebastiana Madejskiego, który w kilku sytuacjach pokazał się dobrymi interwencjami. Niestety w 40 minucie meczu musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Jakuba Rzeźniczaka. W 61 minucie spotkania Madejskiego zmienił miedzy słupkami Kacper Kowalczyk, który 4 minuty później także zmuszony był wyciągać piłkę z bramki, po strzale głową Daniela Chukwu, który doskonale wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Szwocha. Chwile wcześniej doskonałą sytuację do zmiany rezultatu miał Szymon Stanisławski. Popularny „Stasiek” otrzymał piłkę na wole pole i w dogodnej sytuacji oddał niecelny strzał.

W tym meczu nie dało się nie zauważyć różnicy klas jakie dzielą oba zespoły. Spora część meczu toczyła się w środkowej części boiska, mimo to Radomiak często znajdował się w okolicach pola karnego, ale bez większych rezultatów. Podobnie było w przypadku Legii, jednak drużyna ze stolicy Polski częściej oddawała groźne strzały w kierunku bramki strzeżonej przez Madejskiego i Kowalczyka, co w konsekwencji dało jej dwie bramki na koncie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Trener Jerzy Cyrak z pewnością będzie miał sporo materiału do analizy przed zbliżającym się sezonem, który zbliża się małymi krokami. Pozostali testowani zawodnicy, którzy wzięli udział w mecz to: Marcin Pigiel, Martin Klabnik (Słowacja), Lukas Beno (Słowacja), Michal Skwarczek (Czech), Filip Żagiel, Dominik Sokół, Dawid Janczyk.

Poniżej znajduję się link do galerii zdjęć z meczu Radomiak Radom vs Legia Warszawa https://radioradom.pl/galeria-zdjec-meczu-radomiak-radom-vs-legia-warszawa/