Porażka Radomki na inaugurację we własnej hali

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Jokerem Świecie, tym razem przegrały po pięcio setowym pojedynku z R7 Solna Wieliczka 2:3 (25:13, 15:25, 24:26, 25:22, 12:15). Tym spotkaniem radomianki zainaugurowały występy przed własną publicznością.

Pierwszy set w wykonaniu MKS Radomki Radom (25:13) pokazał, że w tym meczu rywalki nie będą miały łatwej przeprawy. Co najwyżej mogą dostać szybkie „lanie”. Wygrana do trzynastu nie wróżyła nic dobrego.

Druga odsłona meczu to walka punkt za punkt do stanu (7:7). Wtedy to po zdobyciu punktu numer osiem, przyjmująca Radomki, Gabrysia Borawska lądując po ataku, nastąpiła na piętę Oli Przepiórki i upadła, długo nie podnosząc się z parkietu. Kontuzja wyglądała poważnie, a zawodniczkę na badania do szpitala zabrało pogotowie. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że kontuzja nie jest tak groźna, jak pierwotnie wyglądała. W miejsce kontuzjowanej zawodniczki weszła Renata Biała. Ta sytuacja musiała odbić się na psychice siatkarek Radomki, które przegrały tego seta (15:25).

Siatkarki z Wieliczki po wysoko wygranej drugiej partii poczuły wyraźnie wiatr w żagle i od początku trzeciego seta prowadziły. Dzięki dobrej postawie w polu serwisowym, Soni Kubackiej, ta przewaga zmalała do dwóch punktów (18:20). Wtedy zaczęła się walka na przewagi, którą wygrały siatkarki Solnej Wieliczka (24:26).

Czwarty set to ponownie emocje do samego końca. Tym razem w końcówce seta lepsze okazały się gospodynie, wygrywając (25:22) i o losach spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break.

Piąty set to ponownie walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie chciała ustąpić pola rywalkom. Przy stanie (10:10) na prowadzenie wyszły podopieczne Jacka Skroka. Po tej akcji o czas poprosił trener gości, Ryszard Litwin. Po powrocie na parkiet karty zaczęły rozdawać siatkarki z Solnej Wieliczka. Radomka starała się zmniejszyć przewagę, ale niestety błąd w serwisie Julity Molendy dał piłkę meczową ekipie z Wieliczki i to ona zakończyła ten mecz zwycięsko.

E.LECLERC RADOMKA RADOM – R7 SOLNA WIELICZKA 2:3 (25:13, 15:25, 24:26, 25:22, 12:15)