Porażka Radomki na początek fazy play-off

W pierwszym meczu I rundy fazy play-off Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom przegrały na wyjeździe 0:3 z PGE Rysice Rzeszów.

W pierwszym i trzecim secie wydawało się, że nasza drużyna powalczy o niespodziankę, jednak w decydujących fragmentach tych partii, gospodynie wrzucały wyższy bieg i podopieczne trenera Jakuba Głuszaka były bezsilne z nieźle grającymi siatkarkami Rysic. Drugi set to już zdecydowane i pewne zwycięstwo ekipy z Rzeszowa.

W środę odbędzie się drugi pojedynek. Początek starcia w hali RCS o godz. 17:30.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: Radomka – Rysice 0:1

PGE Rysice Rzeszów – Moya Radomka Radom 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

Rysice: Orvosova 18, Kalandadze 15, Coneo 12, Jurczyk 8, Centka 7, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej 3, Kowalska 1, Obiała.

Radomka: Johnson 11, Murek 11, Gałkowska 9, Scholzel 9, Świrad 6, Łyczakowska 4, Stenzel (libero) oraz Reiter 2, Gajer, Rybak-Czyrniańska.

MVP: Aleksandra Szczygłowska (Rysice).